Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgłoś awarię » 994, 660 074 611

Apel o rozważne korzystanie z wody

-.+Rozmiar tekstu

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni sp. z o.o. zwraca się z ogromną  prośbą do wszystkich odbiorców wody z miejscowości: Bochnia, Łapczyca, Słomka, Gawłów, Zatoka oraz odbiorców w gminach Rzezawa, Nowy Wiśnicz, Bochnia, Drwinia obsługiwanych przez gminne wodociągi, a zaopatrywanych z wodociągu bocheńskiego o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody z sieci wodociągowej.

Należy pamiętać, że woda z wodociągów, w pierwszej kolejności służy celom bytowym tj. spożywczym i sanitarnym.

Prosimy o rozważne użytkowanie wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno – bytowych. W szczególności prosimy o ograniczenie do minimum podlewania wodą z sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych, trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych i napełniania basenów.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku gdy mieszkańcy nie będą stosować się do tych zasad, może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadek ciśnienia lub mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.

Za niedogodności i utrudnienia w dostawie wody pitnej przepraszamy.

Strona Miasta Bochnia                               Biuletyn Informacji Publicznej

  • baner
  • baner
  • baner
  • baner